Menu

Længe ventet sæsonstart i Fur Ungdomsklub

  • Skrevet af 

Den 2. september åbnede Fur Ungdomsklub dørene op for Sæson 2.5, efter en lang sommerferie. Der var, som man siger, lagt i kakkelovnen til en rigtig hyggelig klub-aften, med de sædvanlige aktiviteter, samt et splinter nyt, lettere brugt, karaoke anlæg. Ydermere blev klubbens medlemmer budt på gratis æbler, og begejstringen var ikke svær at få øje på

Den 2. september åbnede Fur Ungdomsklub dørene op for Sæson 2.5, efter en lang sommerferie. Der var, som man siger, lagt i kakkelovnen til en rigtig hyggelig klub-aften, med de sædvanlige aktiviteter, samt et splinter nyt, lettere brugt, karaoke anlæg. Ydermere blev klubbens medlemmer budt på gratis æbler, og begejstringen var ikke svær at få øje på.


Dagens ret var som sædvanlig en god nærende toast, og Svend Erik stod personligt for den omhyggelige tilberedelse. ”Toast maskinen har tjent sig selv hjem mange gange” kommenterer han. ”Ydermere kan medlemmerne nu vælge, om de vil have ketchup i deres delikate toast” tilføjer han.

Fur Ungdomsklub har nu været i gang i omkring 2 år, og Furs unge møder stadig talstærkt op.

//Morten Clausholm Knudsen

Senest ændretOnsdag, 01 oktober 2014 07:48
Til toppen